Zprávy

Čtyři sálovkářská mužstva se zúčastnila tradičního turnaje v Tisé

24.6.2012, 19:03 | vložil: Václav Valštýn

Jelikož má naše sálovka poměrně dlouhou přestávku mezi sezónami, některá naše mužstva si krátí čekání na novou sezónu účastí na různých přípravných turnajích.
Jeden takový se uskutečnil v Tisé na malebném fotbalovém hřišti místního Spartaku o víkendu 23. a 24.6. Mezi 36 účastníky se objevily i nám známé sálovkářské týmy Ústeckého kraje jako Bumiko Děčín, Dece Computers Děčín, Turbo Děčín a SKP Cizina konspirativně přejmenována na Stado.
Na tomto turnaji bylo rozhodně vidět, že i tradiční rivalové z mistrovských soutěží jsou kamarády na hřišti i mimo něj, o čemž svědčí to, že například jeden z brankářů Dece Computers šel chytat za Bumiko, jelikož nemělo svého brankáře. Dalším příkladem je to, že vedoucí SKP Cizina odehrál turnaj za Turbo. Děčínská mužstva si i vzájemně fandila a podporovala se. V této činnosti vynikali hlavně hráči Ciziny (Stada), kteří jako jediní hráli základní skupinu ráno a tak mohli už bez jakéhokoliv stresu svými hlasivkami pomoc zbývajícím třem týmům hrajícím odpolední skupiny. Většina sálovkářů přespávala v místě konání turnaje a tak v sobotní večer společně rozebrala odehrané zápasy ve skupině a řešila šance ve vyřazovacích bojích, jež na ně čekaly v neděli.
Nutno podotknout, že všechna čtyři děčínská mužstva postoupila do nedělních vyřazovacích bojů, ale o medaile si již nezahrála. Toto jistě není hlavním důvodem účasti na turnaji. Tím je přátelské setkání s hráči a kamarády z ostatních týmů a možnost si s nimi zahrát v jednom dresu. Myslím si, že to tento turnaj do puntíku splnil a musím ještě dodat, že celkovým vítězem se stalo nám velmi známé mužstvo Radobýlu, s nímž jsme ještě před pár lety sváděli boje v krajské Extralize. Škoda jen, že se toto mužstvo přeorientovalo ze sálovky na futsal…


Zpět
DeCe COMPUTERS, s.r.o. Autocentrum Jílové RAF Děčín Týdeník princip Děčínský deník Rádio Blaník