Zprávy

Rozhovor s dalším srdcařem děčínské sálovky - Vladimírem Vídeňským

22.9.2012, 20:45 | vložil: Václav Valštýn zobrazit foto

Vláďa Vídeňský je nezdolný bojovník, který hlídá záda svým útočníkům z týmu SK Dumbo Děčín. V letošním roce oslavil významné životní jubileum, ale jeho chuť do sálovky je stále stejná jako na začátku jeho kariéry. Prošel týmy Sempra Děčín a Rosservis Děčín a pomáhal založit své současné mužstvo. Je usměvavý, ale v obraně nesmlouvavý a nekompromisní. Náš rozhovor je ale veden v příjemné atmosféře a jsem moc rád, že jej Vám mohu na těchto stránkách předložit.

Vím, že jsi hrál i v týmech Sempra Děčín, Rosservis Děčín a v současné době v SK Dumbo Děčín, jaký je Tvůj recept na sálovkářskou dlouhověkost?

Je to jednoduché, hrát s nasazením a na plno, mít radost ze soupeření a mít za vlastní, že „žádný míč není ztracený a žádný souboj zbytečný“.

Vláďo, v obraně Dumba tvrdíš muziku hezkých pár sezón, jsi zakládajícím členem?

Ano, opravdu mohu říci, že jsem byl u toho od začátku, ale to i Míla Čornyj a Jarda Šmahel, který nám teď na chvilku vypadl, ale pořád čekám, že zase naskočí do sestavy a pomůže tvrdit muziku, na což se moc těším.

Můžeš nám udělat průřez Tvojí bohatou kariérou?

Statisticko-historickými nicotnostmi nechci čtenáře unavovat a vzpomínání mě nebaví ani u piva. Spíš se těším na úspěchy, které přijdou.

Jakými úspěchy se může Dumbo pochlubit?

Za dlouhou dobu trvání klubu, to byl nespočet významných umístění v okresní soutěži. Ale za největší úspěch považuji stálý standard výkonosti týmu, kdy název Dumbo je již pokryt patinou času. Přestál několik režimů a je „stále dobrý jako tenkrát“.

V dubnu jsi oslavil velké životní jubileum, připravili Ti spoluhráči nějaké překvapení?

Ano, věnovali mi pamětní dres a řádně jsme to zapili. Oslava u mě proběhla ve vší důstojnosti, ostatně stejně dobře, jako vždy probíhají i naše pravidelné oslavy na počest ukončení sezóny pořádané u Jardy Šmahela.

Vzpomeneš si za svojí dlouhou sálovkářskou kariéru na spoluhráče, se kterými byla pro Tebe čest s nimi hrát nebo jsi s nimi hrál rád?

Určitě mezi zakladatele patří Jarda Šmahel, Míla Čornyj, Petr Bezouška, Béda Moravec, Pavel Suchý, Jirka Berka, Mirek Schlesinger, Martin Labuta, Michal Hampl a další a další. V současnosti jsou to Zdenda Pánek, Martin Czsepan, Franta Zachula a celý současný tým. Určitě mezi ně patří i mnoho kluků, kteří si s námi chodili a chodí pravidelně zatrénovat. A kteří jsou pro mě z nich nejdůležitější, to si nechám pro sebe.

Uvidíme Tě v letošní sezóně ještě v dresu Dumba?

Ano, vždy se pohoda a chuť hrát odvíjí od atmosféry v týmu a tým máme kvalitní a osobnostně vyzrálý.

Jak se připravujete na další sezónu a přivedli jste do týmu nějaké nové tváře nebo posily, které k Vám přestoupily?

Příprava je postavena na pravidelných pátečních dvoufázových trénincích. Kondiční v tělocvičně a relaxační momentálně v restauraci U Viaduktu. Nové tváře samozřejmě máme, ale abych to nezakřikl, představí se v průběhu soutěže. Zatím probíhá fáze zapracování do týmu.

Stavíte si sezónní cíle? Do jakého místa byste se chtěli v 1. děčínské lize umístit?

Jako každou sezónu se připravujeme zodpovědně na každý turnaj, každý soupeř a každý zápas je pro nás výzvou a každý začíná 0:0. Zodpovědný přístup nám každoročně zaručuje uspokojivé výsledky v dané soutěži. Postupové ambice pro nás nejsou prioritní a nesvazují náš výkon. Rádi se zúčastňujeme bojů o co nejlepší postavení v konečné tabulce a užíváme si soubojů, když je o co hrát. Výhledy do budoucna, je udržet a stabilizovat část kádru pro plynulý přechod do veteránské kategorie.

Závěrem bych chtěl poděkovat našim manželkám a rodinám, že nás podporují a fandí tomuto krásnému sportu.

Děkuji Ti za rozhovor a pod Tvou poslední větu se můžu podepsat, to je svatá pravda. Podpora našich nejbližších a jejich svatá trpělivost je to nejdůležitější, abychom mohli provozovat náš sport.


Zpět
DeCe COMPUTERS, s.r.o. Autocentrum Jílové RAF Děčín Týdeník princip Děčínský deník Rádio Blaník