Zprávy

Memoriál Jiřího Racka vyhrál FC Veteráns Želenice

18.3.2013, 20:46 | vložil: Václav Valštýn

Již po deváté zakončili děčínští sálovkáři svou sezónu Memoriálem Jiřího Racka. Ten se tentokrát odehrál v sobotu 16.3.2013 v libouchecké sportovní hale. V tomto turnaji nejde především o výsledek, ale o přátelské setkání všech, kteří se ještě naposledy před koncem sezóny chtějí sálovkou pobavit.
Ale že memoriál získává na prestiži, dokazuje letošní účast. Vždyť mezi osmi přihlášenými týmy je vítěz krajské extraligy Ústeckého kraje FC Veteráns Želenice, vítěz poháru Ústeckého kraje Autocentrum Jílové i vítěz 1. děčínské ligy Desperádo Františkov.
Mužstva byla nalosována do dvou skupin, v „Áčku“ se utkali Rangers Želenice, FC Veteráns Želenice, Turbocizina Děčín a Sokol Bělá, „Béčko tvořila mužstva Autocentrum Jílové, Desperádo Františkov, Transco Bohemia a Bumiko Děčín.
Již zápasy ve skupinách byly dramatické, vždyť ve skupině „A“ rozhodlo o postupujících až poslední utkání, v němž Turbocizina nečekaně přehrála FC Veteráns Želenice 5:2 a jelikož tyto dva celky měly stejný počet šesti bodů stejně jako Sokol Bělá, muselo o postupujících rozhodnout skóre, které měla nejlepší Turbocizina a o druhém postupujícím rozhodl větší počet vstřelených branek želenických Veteránů. I B-skupina byla zajímavá, ale přeci jen zkušenosti mužstev z krajské extraligy hrály velkou roli a do semifinále tedy postoupilo Autocentrum Jílové a Bumiko Děčín.
První semifinálovou dvojici utvořila Turbocizina Děčín s Bumikem Děčín. To se brzy dostalo do dvoubrankového vedení, ale Turbocizina se nevzdávala, soupeři se postupem času vyrovnávala a podařilo se jí snížit. Po několika nevyužitých šancích na obou stranách se Bumiko začalo spíše soustředit na ubránění jednobrankového náskoku. Tato taktika se mu však nevyplatila a Turbocizina necelou minutu před koncem normální hrací doby vyrovnala na 2:2. Protože zápas neměl vítěze, musely o něm rozhodnout penalty. Turbocizina všechny své pokusy zvládla, kdežto Bumiko jednou zaváhalo a tak prvním finalistou se stala Turbocizina Děčín.
Druhé semifinále bylo rovněž velmi dramatické a svedlo proti sobě Autocentrum Jílové s FC Veteráns Želenice. V utkání plném šancí, dramatických situací před oběma brankami i skvělých zákroků brankářů, byli přeci jen o ten jeden gól lepší Veteráni a zvítězili nad Jílováky v poměru 2:1.
Zklamaní semifinalisté Bumiko Děčín a Autocentrum Jílové si to rozdali v boji o bronz. V utkání dobré úrovně zvítězili Jílovští 2:1 a odvezli si tak z Libouchce pohár za třetí místo.
Finále mělo jednoznačného pána na hřišti a to FC Veteráns Želenice, kteří oplatili Turbocizině Děčín porážku ze skupiny. Po krásných kombinacích skóre narůstalo ve prospěch Železnických, Turbocizině se podařilo zaznamenat alespoň čestný úspěch. Konečný výsledek byl však vysoce v její neprospěch – 1:6.
Konečné pořadí: 1. FC Veteráns Želenice, 2. Turbocizina Děčín, 3. Autocentrum Jílové a 4. Bumiko Děčín. Nejlepším střelcem turnaje se stal se sedmy góly Petr Šupka z Turbociziny a nejlepším brankářem byl vyhlášen Zdeněk Pekař z Autocentra Jílové.
Ke skvělé úrovni turnaje přispěli i rozhodčí D. Uher, Z. Mráz., J. Prinz a J. Bulín, kteří řídili všechna odehraná utkání.Zpět
DeCe COMPUTERS, s.r.o. Autocentrum Jílové RAF Děčín Týdeník princip Děčínský deník Rádio Blaník