Zprávy

Ve 4. kole DeCe Computers Extraligy Ústeckého kraje bodovala všechna mužstva

21.12.2013, 20:14 | vložil: Václav Valštýn

Poslední sálovkářskou akcí před Vánocemi bylo 4. kolo DeCe Computers Extraligy Ústeckého kraje, které se konalo v sobotu 21.12.2013 v Libouchci.
Sálovkářský Ježíšek pamatoval na všechna mužstva a tak zajímavostí tohoto kola je, že ani jeden z týmů neodjel z turnaje s prázdnou a na druhou stranu žádné z družstev nebodovalo naplno. Další zajímavost je ta, že SC Stap Vilémov přišel o svou neporanitelnost, když se musel sklonit před umem hráčů Autocentra Jílové „A“. V extralize tak již není mužstvo bez porážky.
V tomto kole se nejlépe dařilo právě hráčům Autocentra Jílové „A“, kteří si na své konto připsali sedm bodů za dvě výhry a jednu remízu. Ve vyrovnané tabulce poskočili z páté na třetí pozici a udělali tak rázný krok do finálové skupiny, kde budou moci bojovat o primát krajského šampióna.
SC Stap Vilémov sice jednou prohrál, ale zbylé dva zápasy dovedl do vítězného konce a nejen že si udržel druhou příčku, dokonce se i bodově dotáhl na vedoucí JK Trans Varnsdorf „A“. Ten má však o jedno utkání odehráno méně.
Do tohoto kola poslední FC Nica Rumburk konečně ukázala, že na dno extraligové tabulky nepatří. Se stejnou bilancí jako Vilémovští a šesti vybojovanými body se vyhoupla ze dna na sedmé místo.
Lídr krajské soutěže JK Trans Varnsdorf "A" měl v tomto kole na programu jen dva zápasy, ze kterých získal čtyři body a pohlídal si vedoucí pozici.
I FC Veteráns Želenice hrál pouze dvakrát a to s polovičním úspěchem. Tři vydolované body stále dávají Železnickým šanci na účast ve finálové pětce. Střed tabulky je nesmírně vyrovnaný a každý získaný bod má cenu zlata.
I SKP Cizina Děčín přidala na své konto tři body za jednu výhru, k tomu dvakrát prohrála a je stále předposlední.
Turbo Děčín „A“ má po skvělém vstupu do sezóny slabší dny, teď se mu příliš nedaří a ještě se velmi nadře, aby si také zahrálo o titul. Tentokrát ze tří utkání získalo dva body, drží čtvrté místo, ale dává svými bodovými výpadky konkurentům v boji o finálovou pětku šanci na to, aby se na Turbo dotáhli.
Bumiko Děčín hrálo taktéž dvakrát a zisk pouhého jednoho bodíku znamenalo pád z bronzového na pátý stupínek.
Jediný bod si připsalo i DeCe Computers Děčín, to ale ze tří utkání. Jelikož nejbližší tabulkoví sousedi „Décéčka“ v tomto kole bodovali více, zbyl na něj Černý Petr a přelom roku ho tak zastihne na chvostu extraligové tabulky.
Mužem kola byl tentokrát zvolen Petr Benát z Autocentra Jílové „A“ a nejlepší střeleckou formu ukázal Milan Vichterey z SC Stap Vilémov.
Všechna utkání spolehlivě řídili rozhodčí J. Mareš, J. Oborník, P. Sejkora a J. Prinz.
Následující kolo se odehraje hned první novoroční sobotu a to 4.1.2014 opět v Libouchci s tradičním výkopem v 8.00 hodin.


Zpět
DeCe COMPUTERS, s.r.o. Autocentrum Jílové RAF Děčín Týdeník princip Děčínský deník Rádio Blaník