Zprávy

Po dramatickém závěru je vítězem 1. Autocentrum Jílové ligy Metalliga Proreka CZ o.s. Teplice

8.3.2014, 18:58 | vložil: Václav Valštýn

V sobotu 8.3.2014 se v libouchecké sportovní hale rozdávaly sálovkářům poslední mistrovské body této sezóny. 1. Autocentrum Jílové liga měla na programu závěrečné kolo, ve kterém bylo hlavně za potřebí vyluštit tajenku na medailových pozicích. Jména tří nejlepších již byla jasná před 8. kolem, jen jim bylo potřeba přiřadit cenné kovy.
Vítězem se stala Metalliga Proreka CZ o.s. Teplice, které k titulu stačilo dnes jednou vyhrát ze dvou pokusů. V prvním utkání Tepličtí podlehli Bělé a tak před úplně posledním zápasem sezóny měli nůž na krku, jelikož Turbo Děčín „B“ oba své mače zvládlo a mělo v tu chvíli tři body na Metalligu k dobru. Teplice v zápase s Dumbem zvládly roli favorita, s přehledem zvítězily, bodově se tak dotáhly na rezervu Turba a díky lepším vzájemným zápasům s Turbáky mohou slavit celkový primát a postup do krajské extraligy Ústeckého kraje.
Jak již bylo zmíněno, stříbro získalo Turbo Děčín „B“, jemuž se závěrečný turnaj vydařil. I když mělo ke zlatu blízko, nesmutní, neboť po loňské bramborové pozici si o dvě místa polepšilo.
Druhým mužstvem, jež bylo v tomto kole stoprocentní, je Sokol Bělá. Skvělým finišem v tabulce předskočil Jílové a rovněž zaznamenává zlepšení v porovnání s loňským ročníkem. Je celkově čtvrtý.
Hezouni Děčín „A“ měli na programu pouze zápas s Tullamore, který zvládli, svého soupeře bodově dotáhli a i v tomto případě rozhodovala lepší vzájemná utkání. Hezouni byli příjemným překvapením soutěže, jelikož v minulé sezóně byli nejslabším týmem, ale v té letošní osadili příčku osmou. Tullamore Dew Děčín skončilo deváté.
Událostí kola se stalo vítězství Transco Bohemia Děčín nad o nejvyšší příčky bojujícím JK Trans Varnsdorf „B“. Transco ukončilo sezónu po šestnácti porážkách výhrou a skalp třetího nejlepšího celku soutěže je může nakopnout k lepším výkonům v nadcházející sezóně.
Dalšími týmy, jež v posledním kole tohoto ročníku jednou svého soupeře porazily a jednou na svého soka nestačily, jsou Autocentrum Jílové „B“, Děčín – Nota a Žst. Zarážka Děčín „A“. Jílovákům tři body k udržení čtvrté příčky nestačilo a jsou celkové pátí, což je po loňském stříbru spíše neúspěch. Nota se umístila v klidném středu tabulky na sedmém místě, ale i ona bude spíše zklamaná, jelikož loni byla bronzová. Zarážka svou loňskou desátou pozici obhájila.
Bez bodu z Libouchce odjeli hráči JK Trans Varnsdorf „B“ a SK Dumbo Děčín, ale myslím, že s celkovým umístěním budou obě mužstva spokojena. Varnsdorfští jako nováček soutěže berou bronz a Dumbo po loňské osmé pozici je letos šesté.
Mužem kola byl zvolen Michal Paur ze Sokola Bělá a střelci kola se stali čtyřgóloví Ondřej Klepsa z Autocentra Jílové „B“ a Josef Starý z Děčín – Nota.
Všechna utkání skvěle odřídili J. Oborník, M. Bouma, Z. Mráz a J. Habada. Slavnostní vyhlášení výsledků se uskuteční 27.3.2014 od 17.00 hodin v restauraci Na kocandě v Děčíně.


Zpět
DeCe COMPUTERS, s.r.o. Autocentrum Jílové RAF Děčín Týdeník princip Děčínský deník Rádio Blaník