Zprávy

Uplynulá sezóna očima pana Jiřího Jedličky

7.5.2014, 20:07 | vložil: Václav Valštýn zobrazit foto

Pane Jedličko, již uplynulo pár týdnů od konce 39. sezóny. Jak ji s odstupem času hodnotíte?

Ano, s odstupem času lze hodnotit již 39. sezónu sálového fotbalu jako velice úspěšnou a to vzhledem jak k našim domácím soutěžím, tak zejména úspěšnou tečkou, kterou bylo obhájení titulu mistra ČR veteránů družstva SK Jílové a solidnímu vystoupení družstva BUMIKA Děčín na finále Českého poháru.
Také hra týmů Varnsdorfu, Turba, Jílového, Metalligy Teplice, Bumika, Vilémova, Bělé, Noty a dalších mužstev měla velice dobrou kvalitu a tak byly k vidění velice kvalitní zápasy. Pochvalu zaslouží také většina rozhodčích, kteří se zasloužili o hladký průběh a kvalitu hry. Samozřejmě že rezervy jsou a vždy je co zlepšovat, ale v podstatě lze konstatovat, že uplynulá sezóna byla dobrá a já děkuji všem členům KŠ za jejich odvedenou práci ve prospěch naší sálovky, poděkování patří též správci haly v Libouchci.

Vyzdvihl byste nějaké výkony nebo momenty, které se Vám v sezóně líbily, a naopak i ty nelichotivé okamžiky?

Zejména bych vyzdvihl ten fakt, že jsme se konečně po dlouhých letech dočkali kvalitního povrchu v Libouchci. To byl ten hlavní faktor, který přispěl k tomu, že se mohly odehrát výborné zápasy, ve kterých se předvedli skvělí hráči, A. Čapek, R. Vichterey, J. Chmelík, Ja. Beránek, Ji. Beránek, V. Valštýn, L. Kulhánek, R. Petrák, J. Švach, J. Minařík, M. Huček, M. Surovec, R. Rangl, M. Knotek, V. Fišer, P. Havlíček, J. Ticháček, to je galerie skvělých hráčů, kteří byli ozdobou všech soutěží. Naopak černou kaňkou bylo odstoupení týmu Desperáda Františkov a některé kontroverze hráčů s rozhodčími. Ale jinak většinou převažovaly klady, které mě stále drží v dění sálovky.

Vím, že pro sálovkáře je v tomto období klid a doba odpočinku, ale vy jste v plném proudu s přípravami na jubilejní 40. sezónu. Můžete Vám nahlédnout pod pokličku a prozradíte nám, jak to s přípravami vypadá?

Přípravy nové jubilejní 40. sezóny sálového fotbalu jsou v plném proudu, postupně se přihlašují týmy a tak se pomalu rýsují počty ve všech třech ligách, které budeme pořádat. Také máme již podepsány smlouvy na pronájem hal v Libouchci a Varnsdorfu. Tímto bych chtěl také vyzvat nové týmy, které by chtěly hrát sálový fotbal, aby mě nebo členy KŠSF ÚK kontaktovali a vstoupili do našich řad. Také se připravuje nová listina rozhodčích pod vedením nového předsedy komise rozhodčích p. Jaroslava Oborníka. Vše je v běhu a tak věřím, že novou sezónu zahájíme v co největším počtu družstev.

Chystáte nějaké překvapení ke 40. jubileu sálovky?

Pro novou, jubilejní 40. sezónu sálovky chce KŠ připravit ZPRAVODAJ, který by mapoval účast družstev, která v průběhu čtyřiceti let prošla našimi soutěžemi. Měla by tam být fota mužstev, jejich data zrodu a účast v lize. O dalších aktivitách ohledně oslav 40 let se bude KŠ ještě radit a připravovat.

A nemohu opomenout Váš tým Sokol Bělá, nabírá v tomto období síly do další sezóny nebo je stále v plném tréninku?

Tým SOKOLA Bělá je stále v plném tréninku i když teď pouze v pohodovém rytmu, ale protože víme, že trénovat je nutné, tak tento cyklus stále držíme. Účast je solidní, ale nějaké rezervy jsou stále.

Kádr máte stabilizovaný nebo se poohlížíte po nějakých posilách?

Co se týče kádru našeho mužstva, jak pro ligu tak pro Veterány, máme ho poměrně stabilizovaný a pro novou sezónu nechystáme příliš posil i když se tomu nebráníme, zejména mladí hráči jsou vítáni.

A co Vy osobně, chystáte se někde dobíjet baterie někde na dovolené nebo máte jiný způsob, jak si od sálovky odpočinout?

A co se týče mé osoby, tak já jsem si už odpočinul i když já příliš odpočívat nemusím, ono nic nedělání také není příliš dobré. V těchto dnech mě navštívili zástupci družstva SK Jílové, pánové L. Kulhánek, P. Lopušan, L. Michalec a předali mi certifikát k mým nastávajícím narozeninám, účast na mistrovství Evropy Veteránů v Itálii jako jejich čestný host. Obrovsky mě to překvapilo a potěšilo, jejich pozvání jsem přijal a rád se mistrovství zúčastním. Tímto bych chtěl družstvu SK Jílové poděkovat za jejich ocenění mé práce ve prospěch sálového fotbalu, které se mi z jejich strany dostalo.


Zpět
DeCe COMPUTERS, s.r.o. Autocentrum Jílové RAF Děčín Týdeník princip Děčínský deník Rádio Blaník