Zprávy

Bumiko Děčín vítězem základní části DeCe Computers Extraligy Ústeckého kraje

1.2.2015, 15:34 | vložil: Václav Valštýn

Šestým kolem uzavřela svou základní část DeCe Computers Extraliga Ústeckého kraje. Nesmírně vyrovnaný střed tabulky sliboval před tímto turnajem zajímavé souboje o to, kdo si zahraje o titul a kdo o sestup.
Nejlépe si v tomto kole vedlo Bumiko Děčín, jež ve třech svých utkání získalo plný počet devíti bodů a zaslouženě vyhrálo základní část.
Výborně si rovněž vedli hráči FC Veteráns Želenice, kteří vybojovali taktéž devět bodů, ale ze čtyř zápasů. I Veteráni si zajistili účast ve finálové čtveřici.
S padesátiprocentní bilancí odjelo z Libouchce DeCe Computers Děčín. Dvě výhry a dvě porážky v součtu rozhodly o tom, že si „Décéčko“ zahraje pouze o sestup.
JK Trans Varnsdorf „A“ získal ze čtyř utkání čtyři body, které mu pomohly udržet si pozici mezi prvními čtyřmi a záruku bojů o titul.
Stejný počet bodů jako Varnsdorfští si vybojovalo Turbo Děčín „A“, kterému k tomuto zisku stačily tři utkání. Turbo však bojovat o vítězství v lize nebude.
Autocentrum Jílové „A“ tentokrát pouze jednou vyhrálo a dvakrát prohrálo a přenechalo tak vedoucí pozici Bumiku. Jílovští tedy budou útočit na mistrovský primát z druhého místa.
Stejně jako Jílovákům se dařilo i sálovkářům Metalligy Proreka CZ o.s. Teplice, kteří před tímto turnajem drželi čtvrtou pozici. Tři body k učasti ve finálové čtyřce nestačily a Metalliga si zahraje o konečné páté až osmé místo.
SC Stap Vilémov se podruhé v této sezóně radoval z vítězného utkání. Nicméně k odpoutání se ze dna tabulky to nestačilo.
O titul krajského šampióna si tedy zahrají Bumiko Děčín, Autocentrum Jílové „A“, FC Veteráns Želenice a JK Trans Varnsdorf „A“. O sestup se utkají DeCe Computers Děčín, Turbo Děčín „A“, Metalliga Proreka CZ o.s. Teplice a SC Stap Vilémov.
Mužem kola byl tentokrát zvolen Martin Lohniský z Bumika Děčín, který se i stal s pěti góly nejlepším střelcem tohoto kola.
Všechna utkání s přehledem řídili rozhodčí J. Oborník, D. Uher, P. Sejkora a Z. Mráz. Finálové kolo se odehraje v sobotu 21.2.2015 ve Varnsdorfu s obvyklým začátkem v 8.00 hodin.


Zpět
DeCe COMPUTERS, s.r.o. Autocentrum Jílové RAF Děčín Týdeník princip Děčínský deník Rádio Blaník