Zprávy

Futsal Varnsdorf získal bronzové medaile!!!

7.3.2023, 16:12 | vložil: Václav Valštýn zobrazit foto

Celostátní liga sálové kopané vyvrcholila o víkendu 4.-5.3.2023 v Litovli. Do "Final four" se probojoval i náš zástupce Futsal Varnsdorf, když ve čtvrtfinálové sérii porazil Futsal Zlín v poměru 2:1 na zápasy.
V sobotním semifinále Varnsdorfské čekal soupeř z nejtěžších - Chemcomex Praha, třináctinásobný mistr republiky. V prvním duelu se s Pražany rozešli smírně 2:2, ale druhý zápas borcům ze Šluknovského výběžku nevyšel a prohrál 0:6, takže v neděli je čekal souboj o 3. místo s VPS Stavoblock Polička, která nestačila na PCO Rudolfov v prvním utkání 1:3 a v tom druhém 3:5.
Sálovkáři Futsalu Varnsdorf svůj boj o bronzové medaile zvládli, zvítězili 2:1 a po zásluze se zasloužili o svůj historický úspěch - třetí místo v celostátní lize jako nováček soutěže!!!
Nutno dodat, že se po čtrnácté stal mistrem ČR Chemcomex Praha, když ve finále porazil druhého nováčka celostátky PCO Rudolfov 5:4. Je vidět, že obě nová mužstva vnesla do celostátky svěží vítr a byla oživením soutěže.
Varnsdorfským se dostalo ještě jednoho individuálního ocenění - Marek Rybář byl vyhlášen nejlepším mladým hráčem celostátní ligy do 21 let, gratulujeme!!!
Ještě taková malá perlička, nejlepším hráčem "Final four" byl děčínský rodák Tomáš Fichtner, který se sálovkou začínal v týmu Snopek Děčín. Nejlepším hráčem celostátní ligy byl zvolen zase bývalý hráč SK Jílové Petr Benát, který byl rovněž nejlepším střelcem celostátní ligy i "Final four". A ještě jedna "děčínská stopa" - náš rozhodčí Zdeněk Mráz odpískal obě semifinálová utkání mezi Rudolfovem a Poličkou.
Závěrem bych chtěl celému týmu Futsal Varnsdorf jménem Ústeckého štábu sálového fotbalu poděkovat za vzornou reprezentaci naší sálovky a rovněž pogratulovat ke skvělému výsledku!!!


Zpět
DeCe COMPUTERS, s.r.o. Autocentrum Jílové RAF Děčín Týdeník princip Děčínský deník Rádio Blaník